Problém súčasnej medicíny

Problém súčasnej medicíny

Problém súčasnej medicíny

800 583 Tibor Beratš

Problém súčasnej medicíny – mám na mysli hlavne internú medicínu, ktorá lieči pacienta liekmi, je ten, že rieši následky ochorenia a nie príčinu ochorenia. Všetky lieky, ktoré berieme, a týka sa to chronických – vleklých – dlhotrvajúcich ochorení ako sú napríklad zápaly kĺbov, degeneratívne ochorenia kĺbov, astma, cukrovka, depresie, vysoký krvný tlak, ischemická choroba srdca, kožné ochorenia, ochorenia tráviaceho traktu a veľa, veľa ďalších bežných chronických ochorení, všetky lieky musíme brať dlhodobo. Ako náhle ich vysadíme, tak ochorenie prepukne v plnej sile a sme tam, kde sme boli na začiatku, keď nám lekár liečbu zahajoval.

Súčasná medicína pomáha viacej farmaceutickým firmám, ako pacientom. Farmaceutické firmy nemajú záujem vyvíjať lieky, ktoré pacienta uzdravia, ale také, ktoré musí brať celý život a tým pádom je od nich závislý a musí ich užívať trvalo a trvalo za ne platiť.

Je to zo strany farmafiriem hlavne biznis, čo je však tragické, biznis s našim zdravím. A my pacienti a tiež väčšina lekárov sme už úplne zblbnutí, a tento stav považujeme za normálny. Kde sme sa to dostali. Kde sme sa to dostali, keď príde 40 ročný pacient za lekárom, že ho bolí koleno a že už pomaly nemôže ani chodiť, a lekár mu predpíše X liekov proti bolesti s poznámkou, že veď je to v tomto veku normálne a čo vlastne chce.

Keď 40 a 50 roční ľudia berú bežne 5 druhov rôznych liekov, alebo aj viac. Niekde je asi chyba. A mali by sme sa zamyslieť, že kde to všetko speje, čo je normálne a čo vôbec nie je normálne.
Uvediem tu príklad, ako riešime problém. Súčasná interná medicína funguje tak a rieši problém tým spôsobom, ako je uvedené na obrázku číslo 3 . Ale problém by sme mali riešiť a vyriešiť tak, ako je nakreslené na obrázku číslo 4.

Pri riešení depresií by som chcel touto stránkou ukázať, ako sa dá depresia vyriešiť tak, ako je uvedené na obrázku číslo 4.
Takže poďme na vec…